5 שיטות הענישה לאסור עם הכלב שלך, הנה הסיבה

חיוני לחנך ולחנך את הכלב שלך, אך שיטות ענישה מסוימות רחוקות מלהיות יעילות ואף עלולות להזיק לחברך בעל הארבע רגליים. בואו לגלות ביחד את חמש גישות לאיסור במהלך אילוף כלביםולהבין מדוע הם לא מומלצים.

אלימות פיזית: פתרון לא יעיל

קודם כל, עלינו לקבוע כלל מוחלט: אלימות פיזית היא אף פעם לא פתרון כלפי חיית המחמד שלך. בנוסף להיותו לא אנושי, יכולות להיות לכך גם השלכות קטסטרופליות על הרווחה הנפשית וההתנהגותית של האדם. למעשה, התעללות תיצור תחושה של פחד או חוסר אמון בכלב במקום ללמד אותו לציית מתוך אהבה לאדונו.

אסוציאציות פסיכולוגיות רעות

אחת הסיבות העיקריות להתעללות פיזית לא עובדת היא כי היא יוצרת אסוציאציות רעות במוחו של הכלב. הוא עשוי לקשר את התוקפנות הזו למשהו אחר בסביבתו, כגון חפץ, מקום או מצב. בדרך זו, הוא לא ילמד את מה שאתה באמת רוצה שהוא יבין ומסתכן בפיתוח פחדים לא רציונליים או התנהגויות לא רצויות.

צרחות וצרחות: לא יעיל ומלחיץ

בדיוק כמו אלימות פיזית, צעקות וצרחות הן דרכי ענישה שכדאי להימנע מהן. לא רק שהם לא יהיו יעילים לגרום לכלב שלכם להבין מה הוא צריך ללמוד, אלא שהם גם יהוו מקור ללחץ עבורו.

תקשורת לא יעילה

כלב אינו מבין את השפה האנושית, אלא מבין את הטון והיציבה שלנו. בצעקות, לכן אנו מסתכנים בהעברת לא תיקון או הוראה ברורה לבעל החיים, אלא יותר עצבנות, מתח או אפילו תוקפנות. עדיף להשתמש בטון תקיף ורגוע, בשילוב מילות מפתח ספציפיות, כדי לתקן את התנהגות הכלב מבלי להפחיד אותו.

בידוד כפוי: שיטה מעוררת חרדה

יש מורים שפונים אליהם בידוד כפוי כאמצעי ענישה כאשר הם רוצים להטיל סנקציות על בעל החיים שלהם מבלי שייאלצו להשתמש באלימות פיזית או מילולית. עם זאת, שלילת כלב זמנית מנוכחות בעליו עלולה להיות בעלת השפעות מזיקות על בריאותו הנפשית.

קדם הבנה במקום חרדה

מכיוון שכלבים הם חיות חברתיות וזקוקים למגע עם בני גילם ועם בני האדם, הפרידה הזו עלולה לגרום להם לתחושת נטישה או עצב עמוקה. במקום לגרום לו להבין היכן טמונה הטעות שלו, שיטה זו עלולה להיפך להוביל אותו לפתח התנהגויות חרדה או התקשרות יתר לאדונו בתגובה לבידוד זה.

הקולר החשמלי: פתרון שנוי במחלוקת

יש אנשים שבוחרים להשתמש בקולר חשמלי כדי להעניש את הכלב שלהם כאשר הוא מתנהג בצורה לא הולמת. עם זאת, סוג זה של מכשיר שנוי במחלוקת רבה מכיוון שהוא מעלה שאלות שונות לגבי הכאב והמצוקה שהוא יכול לגרום לבעל החיים.

סיכונים פוטנציאליים לבריאות הכלב

בנוסף לסבל הפיזי שהדבר עלול ליצור, החשמל הנשלח על ידי קולר מסוג זה עלול לגרום להשלכות מזיקות על בריאותו ארוכת הטווח של הכלב, בפרט על מערכת העצבים שלו, שריריו או אפילו תפקודי הלב שלו. הסכנות הנובעות משימוש בקולר חשמלי עולים בהרבה על היתרונות האפשריים לאילוף כלבים.

הפחדה פיזית: תקשורת לקויה

לבסוף, הפחדה פיזית של הכלב שלך היא גם לא גישה טובה. אלה כוללים בדרך כלל מחוות כמו הנחת הכלב על גבו בכוח, לקיחת פיו בידינו או אפילו הצמדת החיה לקרקע עם גופנו.

פגיעה במערכת היחסים בין הבעלים לבעל החיים

שיטה זו של הטלת שליטה פיזית על הכלב פוגעת מאוד בבניית מערכת יחסים המבוססת על אמון וכבוד בין אדם לחיה. בנוסף, זה יוצר תחושת מתח ואי נוחות לכלב שרק יחמיר את התנהגותו או תגובתו הלא רצויה למצב.

לחינוך כלבים מכבד

בקיצור, ישנן מספר שיטות ענישה לאסור בכל הנוגע לתיקון התנהגות בלתי הולמת של הכלב שלכם. בחירה בטכניקות המבוססות על חיזוק חיובי וכבוד הדדי היא ללא ספק המפתח לחינוך מוצלח ולקשר חזק בין הבעלים לחיית המחמד שלהם.

Animal World » Blog » 5 שיטות הענישה לאסור עם הכלב שלך, הנה הסיבה