4 גזעי חתולים בעלי בריאות ברזל

Elise Ghanem

חתולים הם חיות מחמד פופולריות ברחבי העולם, האהובות על היופי והאישיות שלהם. אבל לא כל החתולים שווים, במיוחד כשזה מגיע לבריאות. גזעים מסוימים הם עמידים במיוחד, עם נטיות גנטיות טובות ויכולת מצוינת להתנגד לבעיות בריאות נפוצות של חתולים. להלן ארבעה גזעי חתולים בעלי בריאות ברזל ושווים בדיקה מקרוב אם אתם מחפשים חיית מחמד עם תחזוקה נמוכה.

הסיבירי: חתול כפרי שנכנס מהקור

במקור מרוסיה, ה סיבירי הוא זן מאוד ותיק של חתולים. הוא נחשב לאחד הגזעים הבריאים ביותר בשל קשיחותו וההיסטוריה הארוכה של הסתגלותו לסביבתו הטבעית. הפרווה הצפופה והעמידה למים של הסיבירי מאפשרת לו לעמוד בקור הסיבירי וגורמת לגזע זה להיות פחות נוטה לבעיות עור מאשר גזעי חתולים אחרים.

חוקה חיסונית חזקה

בנוסף להיותם עמידים בפני קור, נראה כי לסיביר יש גם מערכת חיסונית מצוינת, כלומר לעיתים רחוקות הם חולים ומחלימים במהירות כאשר הם חולים. כמובן, זה לא מבטיח שהחתול שלך תמיד יהיה במצב בריאותי מושלם, אבל בחירה בחתול סיבירי יכולה למזער בעיות בריאותיות ועלויות וטרינריות בטווח הארוך.

חתולים היפואלרגניים

לבסוף, מאפיין מעניין של הסיבירי הוא שהוא מייצר פחות חלבון Fel d1, האחראי לאלרגיות בבני אדם מסוימים. למרות שזה לא בהכרח אומר שכל הסיבירים יהיו היפואלרגניים, נוכחותם עשויה להיסבל בקלות רבה יותר על ידי אנשים עם אלרגיות לחתולים בהשוואה לגזעים אחרים.

הקצרה האקזוטית: פרסי מפושט

מעבר בין א פַּרסִית ו קצר שיער אמריקאי, האקזוטי קצר שיער חולק מאפיינים רבים עם הפרסי, אך מבלי לסבול את הסיבוכים של הפרווה הארוכה והיוקרתית שלו. ה-Exotic Shorthair שמר אפוא על הפנים השטוחות והמעוגלות האופייניות כל כך לפרסי תוך שהוא נהנה מפרווה קצרה הדורשת הרבה פחות תחזוקה.

פחות רגישים לבעיות נשימה

הפרסי נתון לרוב לבעיות נשימה עקב הצורה הברכיצפלית של הגולגולת שלו. מצד שני, נראה שה-Exotic Shorthair פחות נוטה לבעיות אלו, ובכך מספק איכות חיים טובה יותר עבור חיית המחמד שלך.

במידה כדי למנוע הכלאה

עם זאת, עליך להיות זהיר בעת בחירת מגדל לשיער הקצר האקזוטי שלך. ואכן, קווים מסוימים יכולים להיות מעורבים, מה שמגביר את הסיכון למחלות תורשתיות בחתולים הנובעות מהצלבות אלו. גלה על בריאותם ומוצאם של ההורים לפני אימוץ חתלתול כדי למנוע בעיות הקשורות להתרבות.

מיין קון: גזע ענק עם לב גדול

ה מיין קונס הם אחד מגזעי החתולים הגדולים בעולם וגודלם המרשים לעיתים קרובות יחד עם חוסן רב. במקור מארצות הברית, לגזע זה יש שורשים לא ברורים אבל נראה שיש לו מבנה חזק ועמידות טבעית למחלות.

בדיקות וטרינריות לאיכות החיים של החתול שלך

עם זאת, כמו בכל זן של חתול, חשוב שהמיין קון שלך ייבדק באופן קבוע על ידי איש מקצוע בתחום בריאות בעלי חיים. בדיקה זו תבטיח שהחתול שלך לא יפתח בעיות לב או מפרקים הנפוצות בגזע זה, כגון קרדיומיופתיה היפרטרופית (HCM) או דיספלזיה של מפרק הירך.

הקוראט: גזע תאילנדי בר מזל

במקור מתאילנד, ה קוראט הוא זן נדיר של חתולים ונחשב לקסם מזל בארץ מוצאו. קוראטים ידועים במעיליהם הקצרים והמבריקים הדורשים תחזוקה מועטה, כמו גם בבריאותם החזקה הודות לגידול קפדני במשך מאות שנים.

בעיות תורשתיות נדירות

הקוראט נוטה למחלות גנטיות מעטות ובדרך כלל נהנה מבריאות טובה לאורך כל חייו. עם זאת, מומלץ לבדוק את ההיסטוריה המשפחתית של החתלתול שלך עם המגדל או המקלט אם אתה מעוניין בגזע. בדיקת DNA עשויה להיעשות גם כדי להבטיח שהבן לוויה החדש שלך אינו נושא מומים גנטיים הנפוצים בחתולים באופן כללי.

  • סיבירי : עמיד ועמיד בפני קור, לסיבירי יש מערכת חיסונית מצוינת והוא יכול אפילו להיות היפואלרגני עבור אנשים מסוימים.
  • אקזוטי קצר שיער : הכלאה בין פרסי לאמריקאי קצר שיער, החתול המקסים הזה ירש את הקסם והחוסן של הוריו מבלי שיצטרך לנהל פרווה מסובכת.
  • מיין קון : לענקים עדינים אלה יש מבנה חזק ועמידות טבעית למחלות, אך יש לפקח עליהם באופן קבוע כדי למנוע בעיות לב ומפרקים.
  • קוראט : גזע תאילנדי נדיר ובעל מזל זה ידוע ביופיו ובבריאותו, אך מומלץ לבצע בדיקות DNA כדי לוודא שאין בעיות תורשתיות.

סיבירי, אקזוטי קצרשיער, מיין קון וקוראט הם גזעי חתולים חזקים וחסונים במיוחד, מה שהופך אותם לבחירה מעניינת עבור אוהבי חתולים המעוניינים לאמץ חתול בעל תחזוקה נמוכה. זכרו, עם זאת, שתזונה נכונה, ביקורים קבועים אצל הווטרינר והמון אהבה ותשומת לב יתרמו גם לאריכות החיים והאושר של חברכם הפרוותי.

Animal World » Blog » 4 גזעי חתולים בעלי בריאות ברזל