4 גזעי החתולים שחיים הכי קצר

Elise Ghanem

בתור חובבי חתולים, זה טבעי לרצות שכדורי הפרווה המקסימים שלנו יישארו איתנו זמן רב ככל האפשר. עם זאת, חלק מגזעי החתולים מועדים לבעיות בריאותיות ולנטייה גנטית שעלולה להשפיע על תוחלת חייהם. במאמר זה, נסתכל על ארבעת גזעי החתולים שחיים בדרך כלל חיים קצרים יותר מאשר עמיתיהם הפרוותיים.

1. הספינקס

החתול חסר השיער הזה, במקור מקנדה, ידוע במראה הייחודי שלו ובאישיותו המוזרה. למרות מבנה הגוף הלא טיפוסי שלו, ה ספינקס הוא בסך הכל חתול חזק ובריא. עם זאת, חתולים אלו נמצאים בסיכון מוגבר לפתח בעיות בריאותיות מסוימות עקב חוסר שיער והתרבותם הקלה עקב לידתו לאחרונה יחסית של גזע זה בשנת 1960.

בעיות עור

חוסר הפרווה אומר שהספינקס רגיש ביותר לטמפרטורות חיצוניות, אור שמש וגירויים בעור. חתולים אלו חייבים להיות מוגנים מהקור ולהפיק תועלת מקרם הגנה כאשר חשיפה לשמש היא בלתי נמנעת. בנוסף, הם דורשים רחצה תכופה כדי למנוע הצטברות שמן על העור שלהם.

קרדיומיופתיה היפרטרופית

קרדיומיופתיה היפרטרופית (HCM) היא מחלת לב נפוצה ולעתים קרובות גנטית בחתולי בית. ספינקסים נוטים במיוחד למצב זה, מה שעלול להוביל לאי ספיקת לב ולבעיות בריאות חמורות אחרות.

2. הפרסי

הפרסי הוא אחד מגזעי החתולים הפופולריים בעולם, בין היתר הודות למעילו היוקרתי ואופיו השליו. עם זאת, בשל המראה האופייני שלהם – בעיקר פניהם הפחוסות – הפרסים נוטים גם לבעיות בריאות תורשתיות רבות שיכולות להשפיע על תוחלת החיים של בעלי חיים אלה.

בעיות נשימה

מבנה הפנים של הפרסי יכול להקשות על הנשימה עבור חלק מהחתולים הללו. בעיות כמו נחיריים נמוכים או צמצום מעברי האף עלולות לגרום לזיהומים כרוניים בדרכי הנשימה העליונות ולתרום לתוחלת חיים קצרה יותר.

פוליציסטוזיס כלייתי למבוגרים

מצב תורשתי זה משפיע על כשליש מהפרסים וגורם להיווצרות ציסטות בכליות. מחלת כליות פוליציסטית למבוגרים עלולה להוביל לאי ספיקת כליות ובסופו של דבר למוות של בעל החיים.

3. המנצ'קין

שמו של מונצ'קין הוא חתול מקסים וחברותי, על שם רגליו הקצרות והקשוחות, המזכירות את תחש. חתולים אלו פעילים ושובבים, אך רגליהם הקצרות נקשרו לבעיות בריאותיות שונות, שחלקן עלולות לקצר את תוחלת חייהם.

מומים בעמוד השדרה

הגן האחראי לרגליים הקצרות של המנצ'קין עלול לגרום גם למומים בעמוד השדרה. למרות שרוב החתולים הללו אינם מושפעים ממצב זה, אלו שכן עלולים לחוות כאב כרוני והפחתת ניידות.

דַלֶקֶת פּרָקִים

חלק ממנצ'קינס מפתחים גם דלקת פרקים בגיל צעיר, במיוחד בירכיים ובברכיים. דלקת פרקים מובילה לדלקת ונוקשות מפרקים, מה שיכול לתרום לאיכות חיים מופחתת ולתוחלת חיים קצרה יותר עבור חתולים חביבים אלה.

4. חתול הרקס

ישנם שני סוגים של רקס: ה קורניש רקס וה דבון רקס. חתולים אלגנטיים אלה נבדלים במעיליהם הגליים ובמראה הדק. לרוע המזל, הרקסים נוטים גם למספר מצבים גנטיים נדירים שיכולים להשפיע על אורך חייהם.

ספסטיות מולדת

ידוע גם בשם מיופתיה מולדת, מצב תורשתי זה יכול להשפיע על כמה חתולי רקס. זה גורם להתקצר והתכווצות השרירים, מה שמוביל לכאבים ולקושי בהליכה.

Hypotrichosis

Hypotrichosis הוא מצב גנטי נדיר הגורם לנשירת שיער קיצונית בגזעים מסוימים של חתולים, כולל דבון רקס. עורם של חתולים עם היפוטריכוזיס רגיש לזיהומי עור ובעיות אחרות, שעלולות לקצר את תוחלת חייהם.

חיוני לזכור שכל חתול הוא ייחודי, ובעלות על אחד מהגזעים הללו לא אומר בהכרח של חיית המחמד שלך יהיו חיים קצרים יותר. על ידי טיפול בשלו בכלל לרווחתהעל ידי הגנה עליהם מפני סכנות אפשריות ומתן טיפול וטרינרי קבוע, אתה יכול לעזור להבטיח חיים ארוכים לחתול האהוב עליך, ללא קשר לגזע.

Animal World » Blog » 4 גזעי החתולים שחיים הכי קצר