3 סיבות מפתיעות מדוע כלבים אוהבים לחפור בחצר שלך

Elise Ghanem

בטח כבר תהיתם למה הכלב שלכם מבלה כל כך הרבה זמן בחפירה בגינה שלכם. אולי אפילו ניסית לעצור אותו, ללא הצלחה. עם זאת, קיים שלוש סיבות מפתיעות לכך שהחברים הארבע רגליים שלנו אוהבים לחפור את הטפרים שלהם בעפר. מאמר זה נועד להסביר לך את ההתנהגויות הללו שעשויות להיראות לנו מעצבנות או מטרידות.

סיבה מס' 1: החיפוש האינסטינקטיבי אחר אוכל

אינסטינקט הוא כוח רב עוצמה בבעלי חיים, וכלבים אינם יוצאי דופן. בין ההתנהגויות שהורשתו מאבותיהם הכלבים הפראיים, אנו מוצאים את חיפוש מזון על ידי חפירה. ואכן, בטבע, כלבים צריכים לפעמים לחפש את הארוחות שלהם מתחת לאדמה, בין אם כדי לחפור שורשים אכילים או כדי לתפוס בעלי חיים קטנים כמו מכרסמים או חרקים.

מטורפים טבעיים ועד בורות ביתיים

כמובן, כלבי הדירה שלנו בדרך כלל מאכילים היטב, אבל זה לא מונע מאינסטינקטים הציד שלהם להשתלט כשהם מריחים משהו מעניין מתחת לפני הקרקע. לעתים קרובות מספיק שהרוח תישא עבורו ריח של שומה או עכבר כלבים נמשכים מיד לדחף לחפור. אז אולי יהיה להם קשה לעמוד בפיתוי הזה, גם אם לימדת אותם לא לפגוע בגינה.

איך לנהל את האינסטינקט הזה?

כדי להגביל את הנזק בגינה שלכם תוך כיבוד צרכיו הטבעיים של כלבכם, תוכלו לנסות להציע לו חלופות. לדוגמה, ארגז חול שמור לחפירה יכול לאפשר לו לממש את התנהגותו מבלי לפגוע בצמחים שלך. על ידי חיזוק חיובי של פעולותיו כאשר הוא משתמש בארגז ולא בגינה, אתה מעודד את הכלב שלך להעדיף אזור זה ולהימנע מיצירת חורים בדשא שלך.

סיבה מס' 2: הרעננות המועילה של האדמה

מלבד חיפוש אחר מזון, סיבה נוספת לכך שכלבים חופרים היא לריב עם החום. האם אי פעם שכבת על רצפה קרירה ביום חם? אם כן, אז אתה מבין מהר למה החברים הכלבים שלנו הם גם מעריצים של הטיפ הזה!

בורות נגד חום

כשהטמפרטורה עולה, אין כמו לחפור בור קטן ונחמד להתקרר. הקרקע מתחת לפני השטח שומרת בדרך כלל על טמפרטורה קרירה יותר, ומספקת לכלבים מחסה יעיל מפני השפעות השמש. חפירה היא דרך פשוטה וטבעית עבורם לספק לעצמם מקום מגניב למנוחה..

איך למנוע מצב זה?

אם אתה רוצה למנוע מהכלב שלך להפוך את הגינה לשדה מוקשים כדי להגן על עצמו מהחום, זה חיוני להציע לו חלופות מתאימות. שקלו לספק לו אזור מוצל בגינה שלכם, למשל מתחת לגגון או לעץ, ועודדו אותו לבלות שם כשהטמפרטורה עולה. מאוורר או מחצלת קירור יכולים גם להיות פתרון טוב לספק נוחות לבן לוויה שלך בתקופות חריפות.

סיבה מס' 3: הרצון לקבור את האוצרות שלך

לבסוף, כמה כלבים חופרים כדי לקבור את חפציהם היקרים ביותר, כגון צעצועים, עצמות לעיסה או אפילו מזון. ההרגל הזה חוזר שוב לאבות הקדמונים הפרועים של חברינו ארבע הרגליים שנאלצו לאחסן את האספקה ​​שלהם לימים פחות טובים.

התנהגות אבות נשמרה

כיום, כלבי בית כמובן רחוקים מחוסר מזון, אבל אינסטינקט קדמון זה יכול להימשך אצל אנשים מסוימים, במיוחד אם הם מרגישים חוסר ביטחון לגבי הגישה לארוחה הבאה שלהם. כלבים שאומצו לאחר שחיו בתנאים קשים או שסבלו ממחסור במזון עשויים אפוא להיות נוטים במיוחד לקבור את המנות שלהם.

איך להתמודד עם התנהגות זו?

אם הכלב שלך חופר כדי לקבור את אוצרותיו, חשוב לעשות זאת לספק לו סביבה יציבה ובטוחה. ודאו שהקערה שלו לעולם לא תישאר ריקה יותר מדי זמן ולמדו אותו להבין שהוא לא צריך להצטייד למועד מאוחר יותר. זה עשוי לדרוש זמן וסבלנות, במיוחד אם הכלב שלך עבר חוויות טראומטיות בעבר. אל תהססו להתייעץ עם מאלף כלבים או עם מומחה להתנהגות של בעלי חיים כדי לעזור לכם בתהליך זה.

אז, מאחורי האסקפדות הקטנות האלה, כלבים מגיבים לאינסטינקטים המושרשים עמוק בתוכם. הבנת המניעים הללו מאפשרת לנו למצוא פתרונות מתאימים כדי לאפשר לחברינו לחיות בשלווה תוך שמירה על הגנים שלנו. שלוש הסיבות המוצגות כאן בהחלט יעזרו לך להבין טוב יותר את מעשיהם של חבריך הנאמנים ארבע רגליים!

Animal World » Blog » 3 סיבות מפתיעות מדוע כלבים אוהבים לחפור בחצר שלך