3 טעויות איומות שאתה עושה כשאתה קורא לכלב שלך

Elise Ghanem

אתה בעלים אכפתי ונלהב, מוכן לעשות הכל כדי לוודא שהבן לוויה הכלב שלך מאושר, ירגיש אהוב ויגיב לקריאות שלך. למרות זאת, ייתכן שאתה עושה כמה טעויות המעכבים את התוצאות הרצויות כאשר קוראים לכלב שלך. במאמר זה, נחקור שלוש טעויות נפוצות ונגלה כיצד לתקן אותן.

טעות מס' 1: שימוש במספר שמות או כינויים

לכלב שלכם קוראים Médor, אבל האם אתם גם קוראים לו בחיבה טוטו, לולו או אפילו צ'אמפי? למרות שהכינויים האלה חמודים ומבטאים את אהבתך לחיית המחמד שלך, חיוני להבין שהם יכולים לבלבל ולהקשות על לימוד ההיזכרות. כלבים לומדים במהירות את שמם ומזהים אותו כאינדיקציה למה שאתה רוצה מהם, כולל מענה לקריאה שלך. על ידי שינוי תכוף של ייעודו, הכלב שלך לא יוכל לזהות בבירור את המילה הזו עבורו.

איך לרפא את זה?

הפתרון הוא פשוט: בחרו שם לחיית המחמד שלכם והיצמדו אליו. אם כבר הרגילתם את הכלב שלכם לכמה שמות, הפכו את חייו לקלים יותר על ידי התמקדות באחד שנראה שהוא מזהה הכי טוב והימנעות מהאחרים. עשו מאמץ מודע ובקשו גם מבני משפחה או חברים אחרים להשתמש רק בשם זה כאשר אתם פונים לכלב שלכם.

טעות מס' 2: לשייך את הקריאה של הכלב לחוויה שלילית

אם בכל פעם שאתה קורא לכלב שלך זה כדי לנזוף בו, לתת טיפול רפואי לא נעים, או להפסיק פעילות שהוא נהנה ממנו (כמו לשחק בפארק), חיית המחמד שלך עשויה לשייך את השיחה לחוויה שלילית. לכן חשוב לוודא שתיצרו אסוציאציות חיוביות לבקשת הקריאה, כך שסביר יותר שהכלב שלכם יחזור אליכם כשתתקשרו אליו.

תגמולים וחיזוקים חיוביים

כדי ליצור אסוציאציות חיוביות לקריאה של הכלב שלך, השתמש בקביעות בחיזוקים חיוביים כגון פינוקים, שבחים מילוליים וליטופים. לדוגמה, קראו לכלבכם שוב ושוב במהלך טיול, תגמלו אותו כשהוא מגיע אליכם, ואז תנו לו לחזור לפעילות האהובה עליו. בדרך זו, הכלב שלך ילמד שלהגיב לקריאה שלך לא בהכרח אומר סוף הכיף ויש סיכוי גבוה יותר לעשות זאת ברצון.

טעות מס' 3: לקרוא לכלב שלך בטון לא הולם

טון הקול שלך והדרך שבה אתה קורא לכלב שלך יכול להשפיע רבות על תגובתו לבקשתך. כלבים רגישים מאוד לשפת הגוף והקול שלנו, כמו גם לרגשות שלנו. אם אתה נוטה לקרוא לכלב שלך בנימה נמרצת, חסרת סבלנות או תוקפניתסביר להניח שהוא יהסס לענות לשיחתך ואף ינסה להתרחק ממך.

חשיבות הטון

זה חיוני להשתמש בטון מתאים כשקוראים לכלב שלך. אמצו קול גבוה, עליז ומעודד שמעודד אותו לחזור אליכם בהנאה. קריאה נלהבת יכולה לשמש גם פרס בפני עצמו לכלבים הרגישים מאוד לשבחים מילוליים.

הישאר רגוע וסבלני

זכור ששום דבר אינו מושלם ו הכלב שלך לא תמיד יגיב מיד לקריאה שלך. זה לא אומר שאתה צריך להרים את הקול שלך או להתעצבן כשהוא לא חוזר מהר ככל שתרצה. להיפך, סבלנות חיונית ללמד את הכלב שלך להיענות לבקשות שלך. המשיכו להתקשר אליו ברוגע ותגמלו את הצלחותיו, מבלי להביע תסכול או חוסר סבלנות.

על ידי הימנעות מטעויות נפוצות אלו ויישום העצות המוצעות הלכה למעשה, תשפר מאוד את מערכת היחסים שיש לך עם חיית המחמד שלך ואת היכולת שלה להגיב לשיחות שלך. אפשר לחזק את ההתנהגות החיובית של כלבכם על ידי עקביות, קשובה והבנת צרכיו ולמידה.

Animal World » Blog » 3 טעויות איומות שאתה עושה כשאתה קורא לכלב שלך