3 גזעי חתולים שאינם מאריכים את הטפרים

Elise Ghanem

האם אתה שוקל לאמץ חתול, אבל אתה מהסס בגלל הסיכונים הכרוכים בציפורניים? היה סמוך ובטוח: גזעי חתולים מסוימים ידועים בכך שאינם מוציאים את הטפרים שלהם כמו אחרים. במאמר זה נציג בפניכם שלושה גזעי חתולים שמשתמשים בטפרים שלהם בתדירות נמוכה יותרעל מנת לעזור לך לעשות את הבחירה הטובה ביותר לחיות בשלום עם בן לוויתך לעתיד.

גזע מספר 1: מיין קון

במקור מארצות הברית, ה מיין קון הוא אחד מגזעי החתולים הגדולים והפופולריים בעולם. עם שיערו הארוך והעבה, הוא כמעט נראה כמו לינקס קטן! אבל למרות גודלו המרשים, המיין קון נחשב לעתים קרובות ל"ענק העדין" של החתולים הודות לטמפרמנט הידידותי והשלו שלו.

התנהגות עדינה וחיבה

למיין קון יש רמה קיצונית מתוק ומלא חיבה, מה שמאפשר לו להתחבר בקלות עם כל בני המשפחה, כולל חיות מחמד אחרות. מאוד אינטליגנטי ולא מאוד דומיננטי, חתול זה מסתגל היטב לחיים בדירה או בבית. בשל אופיו הצייתן, המיין קון ממעט להשתמש בציפורניו, אפילו בעימות עם בני מינו או בני אדם.

תחזוקה של המיין קון

בנוגע לתחזוקה של המיין קון שלך, דעו שהפרווה העבה שלו דורשת א צחצוח רגיל כדי למנוע היווצרות של קשרים וכדורי שיער. מצד שני, אין צורך לדאוג לגבי רהיטים: המיין קון פחות נוטה לגרד את החפצים שלך, בדרך כלל מעדיף לחכות בסבלנות עד שמישהו יציע לו עמוד גירוד או עץ חתול להתאמן עליו.

גזע מספר 2: הראגדול

עוד גזע גדול, ה בובת סמרטוטים מפתה בשמלה האלגנטית שלה בצבעים מנוגדים ועיניה הכחולות העמוקות. כמו המיין קון, הוא מסווג לעתים קרובות כחתול "ענק", אך אל דאגה: הוא קל משקל בהשוואה לכמה גזעים אחרים! מוצאו של גזע זה בקליפורניה והוא נקרא כיאה שכן "רב-דול" פירושו "בובת סמרטוט" באנגלית.

טמפרמנט רגוע ומורכב

בניגוד לחתולים רבים אחרים, לראגדול יש את הייחודיות של רגיעה מוחלטת כאשר מחזיקים אותה. מְאוֹד רגוע ובטוחהחתול הזה לא מאוד חשוד ובדרך כלל לא מראה סימני תוקפנות, אפילו כלפי זרים. גישה שלווה זו מביאה לשימוש מינימלי בטפרים שלושכן הראגדול תמיד יעדיף לברוח או להימנע מעימות במקום להיות תוקפני.

חיים שקטים לצידך

הרגדול נוכח במיוחד ברשימה זו מכיוון שהוא אינו חש את הצורך הבלתי ניתן לדיכוי להשתמש בציפורניו לעתים קרובות כמו חתולים אחרים, במיוחד כדי לסמן את הטריטוריה שלו או לכפות את שליטתו. בבית הוא יסתפק בשמחה במקום לישון (והוא ישן הרבה!) ועץ חתול לשכב על כל האורך ומדי פעם לגרד את הציפורניים.

גזע מספר 3: הקצרה הבריטי

החבר האחרון בשלישייה שלנו, ה בריטי קצר שיער הוא חתול בעל מבנה גוף עצום ומוצק, המוכר בין כולם הודות לראשו העגול הקטן וללחייו השמנמנות. גזע בריטי זה מתוארך לתקופת הרומאים ויש לו אופי חזק המבדיל אותו משני הגזעים האחרים שהוצגו קודם לכן.

חתול דיסקרטי ועצמאי

למרות מראהו המרשים, ה-Shorthair הבריטי הוא חתול דיסקרטי, עצמאי ונונשלנטי. הוא דורש מעט תשומת לב מבעליו ומעדיף לבלות לבד בהתבוננות בסביבתו ולנוח. עוזר ומפרגן, החתול הזה לא מחפש קרב: הוא מעדיף לבלות זמן בשינה או לשחק עם בני האדם שלו במקום להתעמת עם חתולים אחרים.

טפרים, נשק המשמש כמוצא אחרון

למרות שהשיער הבריטי אינו רגוע כמו הרגדול או מיין קון, הוא בדרך כלל אינו לוחמני במיוחד ואינו מופיע אין תוקפנות מיותרת כלפי בעלי חיים אחרים או בני אדם. הוא ישתמש בציפורניו רק כאשר הדבר נחוץ לחלוטין – למשל כדי להגן על עצמו בנוכחות פולש בשטחה. בכל שאר המקרים, אתה יכול להיות בטוח שה-Shorthair הבריטי שלך יקפיד לחיות משותף בשלווה עם בני גילו ועם המשפחה האנושית שלו.

שלושת גזעי החתולים הללו מתאימים במיוחד למי שרוצה לחלוק את חייהם עם בן לוויה בעל ארבע רגליים מבלי להסתכן בחתיכת הרהיטים שלהם או שאורחיהם ישרוטו. עם מיין קון, רגדול או תסרוקת בריטית, תוכל ליהנות באופן מלא מנוכחות החיה שלך תוך בטחון שהיא תכבד את הפנים שלך ואת הסובבים אותך בעדינות ועדינות.

Animal World » Blog » 3 גזעי חתולים שאינם מאריכים את הטפרים