מה חתולים עושים כשהם רוצים לשלוט בבעליהם

Elise Ghanem

ה חתולים ידועים כחיות עצמאיות ומסתוריות, שלעיתים עשויות להיראות כשולטים בבעליהם. עם זאת, חיוני להבין שזה לא בהכרח סימן לתוקפנות או חוסר שביעות רצון אצל חברינו החתוליים. במאמר זה, נחקור את השונות התנהגויות מאומצים על ידי חתולים כשהם רוצים להראות שהם שולטים כאדונים על הטריטוריה שלהם ועל "משרתיהם" בני אנוש.

מסמנים את השטח בריחם

אחת הדרכים העיקריות שבהן חתולים מנסים לשלוט בסביבה שלהם, ובהמשך גם בבעלים שלהם, היא באמצעות חוש הריח שלהם. יש להם בלוטות ריח הממוקמות בחלקים שונים בגופם, כמו הפנים, הרגליים והזנב. חתולים משתמשים בבלוטות הללו כדי לסמן את נוכחותם ולתבוע מרחב כתחום שלהם.

זה יכול להתבטא במגוון דרכים, כולל התחככות בחפצים ובאנשים שהם מחשיבים כחלק מהטריטוריה שלהם. אם אתה מבחין שהחתול שלך מתחכך בקביעות ברגליים או ברהיטים בבית, זה עשוי להיות סימן לכך שהוא מנסה לבסס דומיננטיות.

שפשוף וגרגר

זה גם נפוץ שחתולים מביעים דומיננטיות על ידי גרגור. עם זאת, יש חשיבות מכרעת להבדיל בין גרגור הקשור להנאה לבין גרגור הקשור לדומיננטיות. הגרגר הדומיננטי מאופיין בצליל עמוק ועוצמתי יותרמלווה בתנועות שפשוף של החתול בחפץ או באדם שהוא מבקש לשלוט בו.

התנהגויות בריונות

חתול המבקש לשלוט בבעליו יכול לאמץ התנהגויות מפחידות שונות. אלה מלווים לרוב בתקשורת גוף חזקה, עם אוזניים זקופות, זנב מיושר ומבט ישיר ואינטנסיבי.

המיאו התובעני

מיאו הוא אחד מאמצעי התקשורת המועדפים על חתולים זה עם זה או עם בעליהם. חתול המבקש לטעון את הדומיננטיות שלו על בעליו עלול בסופו של דבר שמיאה בעקשנות ובקול רם כדי להשיג תשומת לב, מזון או לבקש ליטוף.

כיבוש החלל

התנהגות אופיינית נוספת של חתול שרוצה לבסס את עצמו כאדון הטריטוריה שלו ותושביו היא לתפוס מקום רב ככל האפשר. אולי שמת לב שהחתול שלך אוהב לשכב על הבגדים, המחשב הנייד שלך, או אפילו אתה. גישה זו נובעת בדרך כלל מהרצון לשלוט בסביבתו ובסובבים אותו.

התנהגויות שליטה פיזיות

למרות שחתולים הם בדרך כלל חיות פציפיסטיות, הם יכולים לפעמים להשתמש בכוח כדי לגרום לבני אדם להבין מי הוא המנהיג האמיתי של ביתם. התנהגויות אלו קשורות לרוב לחינוך החתול ולמערכת היחסים שיש לו עם בעליו.

נשיכה או גירוד

חתול עשוי לנסות לשלוט בבעליו על ידי התנהגות תוקפנית, כגון נשיכה או גירוד כאשר אתה מנסה ללטף אותו או לתת לו פקודה שהוא לא רוצה לבצע. עם זאת, חיוני לא לבלבל סוג זה של התנהגות עם משחק פשוט. ואכן, אם החתול שלך נוגס בלי שום כוונה אמיתית לפגוע בך, זה יותר מראה חיבה.

תעלה על הגב

יש חתולים שלא יהססו לטפס על הגב של בני האדם כדי להראות את שליטתם. גישה דומיננטית זו יכולה להתחזק אם החתול מראה תוקפנות, כגון גירוד או נשיכה במקום בו הוא יושב. חשוב לקבוע בבירור את הגבולות של התנהגות זו כדי למנוע בעיות כלשהן.

איך להגיב לחתול דומיננטי?

כאשר חתול מביע רצון לשלוט בבעליו, חיוני להגיב כראוי כדי למנוע מהתנהגות זו להסלים. ראשית, עליך ללמוד את הסימנים לכך שהחתול שלך מנסה להראות דומיננטיות ולהסתכל על וריאציות בהתנהגות.

מומחי התנהגות חתולים ממליצים בדרך כלל להימנע מענישה ואלימות פיזית בחתולים מכיוון שזה עלול לעורר את התוקפנות שלהם. במקום זאת, השתמש בשיטות חיזוק חיוביות כדי לעודד התנהגות טובה ולבנות אמון עם חיית המחמד שלך.

Animal World » Blog » מה חתולים עושים כשהם רוצים לשלוט בבעליהם