מה זה אומר שהחתול שלי מיאו הרבה ונסער?

Elise Ghanem

חתולים הם בעלי חיים מסתוריים וחביבים, אבל לפעמים התנהגותם יכולה להיראות לנו חידתית. אחד הסימנים שמשהו לא בסדר אצלנו חתול המועדף הוא שינוי בהתנהגות הקולית שלו ותסיסה מוגזמת. במאמר זה, נבדוק את הסיבות האפשריות לכך חתול מיאו הרבה והוא נסער מאוד.

החתול מנסה לתקשר איתך או עם חתולים אחרים

חתולים משתמשים במיאו כדי לתקשר עם בעליהם ועם חתולים אחרים. אם החתול שלך מייאו לעתים קרובות יותר מהרגיל, יכול להיות שהוא רק רוצה להסב את תשומת לבך למשהו. מרעב ועד צמא ועד צורך בהתכרבלות, לחתולים יש צרכים מגוונים אותם הם מבטאים באמצעות המיאו שלהם.

מיאו של רעב או צמא

 • רעב : אם החתול שלך פתאום מתחיל למיאו יותר, בדוק תחילה את קערת האוכל שלו. חתולים הופכים לרוב חסרי סבלנות כשהם ריק.
 • צמא: בדיוק כמו עם מזון, ודא שלחתול שלך תמיד תהיה גישה למקור מים מתוקים.

מיאו מביע רצון לחיבוק ותשומת לב

יש חתולים שמתלטפים יותר מאחרים, אבל רובם אוהבים לקבל את שלך תשומת הלב. חתול שמייאש מסיבה זו לרוב יעמוד לידך ומגרגר ויהיה חיבה במיוחד.

החתול לחוץ או חרד

שינויים בסביבת החתול יכולים לתרום לתסיסה ולמיאו מוגבר. חתולים רגישים לסביבתם, תנועה, הגעת חיית מחמד חדשה, או אפילו בן משפחה שחוזר לעבודה לאחר פרק זמן בבית עלולים לעורר סימני לחץ.

שינויים בסביבה

 • מעבר דירה : שינוי הכתובת יכול להוות מקור הפרעה לחתולים, שמוצאים עצמם לפתע בסביבה לא מוכרת, עם ריחות ורעשים שונים.
 • חיית מחמד חדשה: הכנסת חתול או כלב אחר לביתך עלולה לגרום למתח ותסיסה אצל החתול שלך.
 • לחזור לעבודה : אם בילית זמן רב בבית לאחרונה וחזרת לפתע לעבודה, החתול שלך עלול לחוות חרדת פרידה ולבטא את אי הנוחות הזו באמצעות מיאו מוגזם.

פתרונות לחתול לחוץ

כדי לעזור לחתול שלך להתמודד טוב יותר עם מתח או חרדה, אתה יכול:

 • להבטיח שגרה יציבה: קבע לוחות זמנים קבועים לארוחות ותשומת לב.
 • לספק סביבה בטוחה: לספק מקומות בהם יוכל להסתתר ולנוח בשלווה, הרחק מהמולת הבית.
 • לעורר את האינטלקט שלך: הציעו לו צעצועים אינטראקטיביים, עצי חתול עם מקומות מסתור, או אפילו משחקי מודיעין שישמרו על דעתו חדה ופעילה.

לחתול יש בעיה רפואית

מיאו מוגזם אצל חתולים יכול לפעמים להיות סימן לכאב או אי נוחות. אם החתול שלך ממשיך למיאו הרבה למרות שהצרכים שלו מסופקים והסביבה שלו נראית מתאימה, חשוב להתייעץ עם הווטרינר שלך כדי לקבוע אם בעיה בריאותית עלולה לגרום לתסיסה זו.

מיאו שנגרם מכאב

כאב יכול להיגרם ממגוון בעיות רפואיות, כולל:

 • זיהומים או דלקות (למשל דלקת שלפוחית ​​השתן, סטמטיטיס, דלקת פרקים)
 • הפרעות במערכת העיכול (כגון עצירות, אנטרוקוליטיס)
 • טראומה (למשל פציעות בשוגג, מריבות עם חתולים אחרים)

אם אתם חושדים שהחתול שלכם סובל, אל תתמהמהו עם התייעצות עם וטרינר.

מיאוה עקב מתח וחרדה הקשורים לבעיה רפואית

בנוסף, הבעיות הבריאותיות שהוזכרו לעיל עלולות לגרום גם ללחץ וחרדה אצל החתול, מה שיגרום לתסיסה נוספת. אז הקפידו לשים לב תמיד לרווחתו של החתול שלכם.

החתול מזדקן

הגורם הפוטנציאלי האחרון למיאו מוגזם וחוסר שקט יכול להיות ההזדקנות של החתול שלך. ככל שחתולים מתבגרים, הם רגישים לפתח מחלות שונות והפרעות קוגניטיביות הדומות לאלו שאנו חווים כבני אדם, כגון דמנציה סנילי.

חוסר שקט והתמצאות קשה

חתול מבוגר עלול להתקשות להתמצא ולזכור את סביבתו, מה שעלול להוביל לבלבול. חוסר התמצאות זה יכול לגרום לתסיסה אצל החתול ולעודד מיאו יתר כדי למצוא את דרכו או להרגיע את עצמו.

פתרונות לחתול מזדקן

כדי לעזור לחתול הקשיש שלך לחיות את התקופה הזו בשקט נפשי מוחלט:

 • הפוך את הסביבה שלך לנגישה: וודאו כי קל לגשת לזבל, למזון ולמים.
 • לעורר את חושיו: הציעו לו צעצועים שממריצים את הראייה, השמיעה והריח שלו כדי להפחית את השפעות ההזדקנות על יכולות חושיות אלו.
 • התייעצו עם וטרינר: ככל שהחתול שלך מזדקן, חיוני לעבור בדיקות קבועות עם הווטרינר כדי לזהות ולמנוע כל מחלות הקשורות לגיל.

מיאו בטרם עת ותסיסה מוגזמת אצל חתולים ניתן לייחס למספר גורמים. כדי לעזור לחתול האהוב שלך, עליך להעריך כל אחד מהגורמים הפוטנציאליים הללו ולהתאים את התגובה שלך בהתאם. אל תהסס להתייעץ עם איש מקצוע בתחום בריאות בעלי חיים אם אתה מודאג לגבי רווחת החתול שלך.

Animal World » Blog » מה זה אומר שהחתול שלי מיאו הרבה ונסער?