למה החתול שלך נושך אותך?

Elise Ghanem

חתולים הם חיות מקסימות, אבל לפעמים הם מתנהגים בדרכים שמותירות אותנו מבולבלים. אם החתול שלך נושך אותך, דע שיכול להיות שזה נובע מסיבות שונות שחיוני להבין כדי למנוע מצב מסוג זה. במאמר זה נלמד את הגורמים העיקריים לעקיצות חתולים וניתן כמה טיפים למניעה וניהול של גישה זו.

הסיבות השונות מדוע חתול נושך

ישנם מספר גורמים שיכולים לגרום לחתול לנשוך אדם. בין אלה, אנו מוצאים במיוחד:

  • המשחק
  • אגרסיביות טריטוריאלית
  • חרדה או פחד
  • כְּאֵב
  • תסכול

המשחק

אצל חתולים, נשיכה היא לרוב חלק נורמלי מהמשחק, במיוחד כשהם צעירים. זה מאפשר להם ללמוד לשלוט בחוזק הלסתות שלהם, כמו גם להתרועע עם בני גילם ובעלי חיים אחרים. אם החתול שלך נושך אותך במהלך המשחק, ייתכן שהוא עדיין לא מבין שזה לא נעים לך.

אגרסיביות טריטוריאלית

חתול יכול לנשוך גם מסיבות של תוקפנות טריטוריאלית. הוא מחשיב את מרחב המחיה שלו כטריטוריה שלו ולפעמים יכול להיות תוקפני אם הוא מרגיש שהוא מאוים. לחתולים יש בדרך כלל אינסטינקט טריטוריאלי חזק, שעלול לגרום להם לנשוך אם אדם או בעל חיים אחר חודרים למרחב המחיה שלהם.

חרדה ופחד

נשיכות חתולים יכולות להיגרם גם מחרדה או פחד. חתול מודאג או מבוהל עלול לאמץ תנוחת הגנה ולנשוך כאשר הוא מרגיש מאוים. במקרה זה, חשוב לא להכריח אותו ליצור איתך אינטראקציה ולתת לו זמן להירגע ולהחזיר לו את הביטחון.

כְּאֵב

אם החתול שלך סובל מכאבים פיזיים, סביר להניח שהוא ינסה לתקשר לך זאת על ידי נשיכה כשאתה נוגע באזור הרגיש. לכאב יכולות להיות סיבות שונות, למשל פציעה, זיהום, דלקת או פשוט מתח שרירים.

תסכול

חתול מתוסכל הוא חתול שיש לו פוטנציאל לנשוך. הוא עלול להיות מתוסכל בגלל שאין לו גישה למשהו שהוא רוצה (אוכל, צעצועים וכו'), בגלל שהוא לא יכול לבטא התנהגויות טבעיות מסוימות כמו רדיפה, או בגלל שהוא חי בסביבה מגבילה או משעממת מדי.

איך למנוע נשיכות חתולים?

ישנן מספר דרכים למנוע עקיצות חתוליםמתוכם:

  • הימנע ממשחק עם הידיים
  • תגמל התנהגות עדינה
  • לספק סביבה מעשירה ובטוחה
  • חבר את החתול שלך מגיל צעיר
  • הפגינו סבלנות והתבוננות

הימנע ממשחק עם הידיים

משחק עם החתול שלך באמצעות הידיים שלך כ"טרף" יכול לגרום לה להרגיש כאילו נשיכת עור אנושי היא התנהגות נורמלית ומקובלת. כדי להימנע מכך, השתמש תמיד בצעצועים מתאימים כדי לעורר את בן לוויה החתולי שלך.

תגמל התנהגות עדינה

כאשר החתול שלכם מתנהג בצורה עדינה וחיבה, אל תהססו לתגמל אותו בליטוף, פינוק או אפילו מילה טובה פשוטה. כך תעודדו אותו לחזור על סוג זה של התנהגות ותפחיתו בהדרגה את הנשיכות.

לספק סביבה מעשירה ובטוחה

כדי למנוע מהחתול שלכם להשתעמם ומתוסכל, חשוב לספק לו סביבה מגרה המותאמת לצרכיו. זה כולל לספק לו מקומות גבוהים לתצפית על הטריטוריה שלו, מקומות מסתור כדי להרגיש בטוחים וצעצועים כדי לספק את יצר הציד שלו.

חבר את החתול שלך מגיל צעיר

סוציאליזציה מוקדמת של חתלתול חיונית כדי לקדם התנהגות מאוזנת ולהימנע מנשיכה לא הולמת כמבוגר. חשפו את החתלתול שלכם לסוגים שונים של אנשים, חיות וסביבות כך שילמד להרגיש בטוח במגוון מצבים.

הפגינו סבלנות והתבוננות

למד להתבונן בחתול שלך עבור סימנים של מתח או אי נוחות שעלולים להוביל לנשיכה. חשוב גם להיות סבלני בעת אינטראקציה עם בן לוויה החתולי שלך כדי לא לדחוף אותו להתנהגות תוקפנית.

Animal World » Blog » למה החתול שלך נושך אותך?