למה החתול שלי מלקק את האף שלי?

Elise Ghanem

האם תהיתם פעם מדוע חברכם היקר בעל הארבע רגליים אוהב כל כך ללקק את האף שלכם? התנהגות זו עשויה להיראות מוזרה ומשאירה אותך עם שאלות רבות. אל תסתכל רחוק יותר, המדריך הזה יספק לך את כל ההסברים המרכזיים כדי להבין טוב יותר את המאניה הזו של החברים החתוליים שלנו.

ההיבט החברתי מאחורי חתול מלקק

טיפוח הדדי, או אללוגרום, היא התנהגות אופיינית בקרב חתולים כאשר יש להם קשרים הדוקים זה עם זה. על ידי טיפוח זה לזה, חתולים בונים קשר, מפגינים חיבה וגם עלולים להפחית מתח. לכן, כאשר חתול מלקק את האף שלך, זה אומר שהוא מחשיב אותך כחבר חשוב במשפחתו! לכן זוהי הוכחה לאהבה ואמון שאתה צריך לקחת רק כמחמאה.

פיוס עבורו ועבורך

כשהם גדלים, גורי חתולים מלוקקים לרוב על ידי אמם, בעיקר כדי לטפח אותם, לעורר עיכול אבל גם כדי להרגיע ולהרגיע אותם. אז, על ידי ליקוק האף שלך, החתול שלך כנראה משכפל התנהגות שהוא מכיר מגיל צעיר. פעולה זו בוודאי מעניקה לו נחמה ואף יכולה להשפיע עליך לטובה, כי תנועות הליקוק פועלות כמו ליטוף ובכך יכולות להרגיע אותך.

ריחות, מרכיב מפתח עבור החתול שלך

לחתולים יש יכולות ריח מפותחות מאוד ומשתמשים בחוש הריח שלהם כדי להבין טוב יותר את סביבתם. אם נראה שהחתול שלך מתעניין באף שלך, זה כנראה בגלל שהוא יכול לזהות שם ריחות שונים, כולל כאלה הקשורים לאוכל או אפילו לבעלי חיים אחרים. ללקק את האף, לכן החתול שלך מבקש לזהות את הריחות המסוימים האלה במטרה ללמוד יותר עליך ועל הדברים שסביבך.

מכניסים את האף לכל מקום… תרתי משמע

דעו שחתולים גם משתמשים באף שלהם כדי להריח חפצים ולחקור את ביתם, במיוחד כשיש משהו חדש או שהם סקרנים. הם עושים זאת כדי להעריך אם האובייקט מוכר, מאיים או פשוט כדי לספק סקרנות טבעית. לכן, אין זה נדיר שחתולים באים לרחרח ולעיתים ללקק את פני אדונם על מנת ללמוד ולהטמיע את מה שקרה בזמן היעדרותכם!

היגיינה: נקודה משמעותית

חתולים מייחסים חשיבות רבה להיגיינה האישית שלהם, כפי שמעידים השעות הרבות שהם מבלים מדי יום בליקוק וטיפוח פרוותם.

במקרים מסוימים, החתול שלך עלול ללקק את האף שלך כדי לנסות "לנקות" אותך. ואכן, חתולים נוטים לחשוב שכל מה שנמצא איתם במגע פיזי חייב להיות נקי. אז יכול להיות שהחתול שלך מנסה לעשות לך טובה מנסה להסיר את הזיהומים שהוא רואה על הפנים שלך.

מה לעשות אם זה אי פעם הופך להיות מטריד?

עם זאת, חשוב לציין שהתנהגות זו, למרות שהיא מקסימה על פני השטח, עלולה לגרום לבעיות אם אתה אלרגי לרוק חתול או פשוט מודאג מהיגיינה. הנה כמה הצעות לטיפול במצב זה מבלי להפחיד את בן לוויה:

  • צור מחסום על ידי הנחת כרית בינך לבין החתול שלך כשאתה זה לצד זה, כדי למנוע ממנו להגיע ישירות לפנים שלך.
  • פיתחו מערכת יחסים המבוססת על משחק ולא על מגע פיזי קרוב מדי: העדיפו רגעים שבהם אתם משחקים יחד עם כדורים, אבק נוצות או אביזרים אחרים שעשויים לבדר את החתול שלכם.
  • למד על טכניקות חיזוק חיוביות, כגון אימון קליקים, כדי למנוע בהדרגה התנהגות זו אצל חיית המחמד שלך.

העובדה שהחתול שלך מלקק את האף שלך מוכיחה את החיבה והאמון שלו כלפיך, אבל גם חושף את הצורך שלו ללמוד יותר עליך ועל הסביבה שלך באמצעות חוש הריח שלו. אם זה עדיין מרגיז אותך, אפשר לקבוע גבולות עם בעל החיים שלך על ידי אימוץ תקשורת טובה וגישה חיובית.

Animal World » Blog » למה החתול שלי מלקק את האף שלי?