למה החתולה שלי רועדת כשהיא ישנה? הנה התשובה

Elise Ghanem

עולם החלומות מרתק ומסתורי, הן עבור בני האדם והן עבור חברינו הארבע רגליים! אם אתה בעל חתול, ייתכן שכבר התבוננת בבן לוויה הקטן שלך רועד קל בזמן השינה. למרות שזה עשוי להיראות מדאיג בהתחלה, רוב הזמן מדובר בהתנהגות נורמלית לחלוטין. במאמר זה, נחקור את הסיבות לכך שהחתול שלך עלול לרעוד בזמן שינה.

תופעת טבע או הפרעה רפואית?

כאשר אנו רואים את החתולים שלנו רועדים בשנתם, לגיטימי לתהות על התופעה הזו. האם זו התנהגות פשוטה המקושרת אליה המוח והסביבה, או שכדאי להתייעץ עם וטרינר כדי לבדוק שהוא לא סובל מבעיה רפואית בסיסית? ישנן סיבות שונות שיכולות לגרום לתנודות הלילה הללו.

שלבי שינה

בדיוק כמו בני אדם, חתולים עוברים דברים שונים שלבי שינה, כולל שינה פרדוקסלית התואמת את שלב החלום. בשלב זה הגוף שלנו נרגע לחלוטין, אך גם פעילות המוח שלנו עולה. הוכח שגם בעלי חיים, כולל חתולים, חולמים במהלך שנת REM וכך יכולים לשחזר תנועות מסוימות קשור לחלומות שלהם.

הרעידות שנצפו אצל חתולים ישנים יכולות להיות א סימן שהוא חולם, בדיוק כמו כשאתה רואה את כפותיו זזות מעט או שהוא משמיע קולות קטנים. אז בדרך כלל אין צורך לדאוג.

הפרעות נוירולוגיות

במקרים מסוימים, ייתכן שהרעידות קשורות להפרעה נוירולוגית המשפיעה על החתול שלך. ההפרעות של מערכת העצבים המרכזית כמו אפילפסיה, דלקת קרום המוח או מצבים דומים אחרים עלולים לגרום להתכווצויות שרירים במנוחה, כולל בזמן שינה.

עם זאת, פתולוגיות אלה מלוות לעתים קרובות בסימני אזהרה אחרים. אם אתה מבחין באופן קבוע ברעידות בחתול שלך, הקשורות להתנהגות חריגה או ירידה בפעילות, מומלץ להתייעץ עם הווטרינר שלך.

חשיבות הסביבה

הנוחות של המקום שבו החתול שלך יישן יכולה גם להשפיע על שנתו ולגרום לרעד. לדוגמה :

  • טמפרטורה: אם החתול שלך ישן במקום קר מדי, הוא עלול לגרום לרעד כדי לשמור על טמפרטורת הגוף שלו. אז בדקו אם לחתול שלכם יש מצעים מתאימים כדי להגן על עצמו מהקור.
  • קומה: אם החתול שלך ישן על משטח קשה, הוא עלול להפעיל לחץ סביב המפרקים ולגרום לכאבים או התכווצויות שרירים לא רצוניות. פתרון אחד הוא להניח כרית מתאימה או מחצלת כדי לספק נוחות טובה יותר לחתול שלך.

מחקרים מעניינים על שנת חתולים

חוקרים לא השאירו את חברינו החתוליים בצד בכל הנוגע לחקר השינה והמסתורין שלה. שונה מחקרים שבוצעו על חתולים הראו שלבעלי חיים אלה יש מאפיינים מסוימים בהשוואה ליונקים אחרים.

האם החלומות של חתולים דומים לשלנו?

למרות שאי אפשר לדעת בוודאות מה חתולים רואים בחלומותיהם, ניתן להעלות כמה השערות באמצעות תצפיות על תנועות הגוף במהלך שנת REM. לדוגמה, חתולים יכולים לחלום שהם צדים טרף או משחקים עם בני גילם.

עם זאת, הפרשנויות הללו נותרות ספקולטיביות גרידא, משום ששום אמצעי מדעי עדיין לא מאפשר לנו לדעת בדיוק את תוכן חלומותיה של בעל חיים.

הגברת יכולות הלמידה באמצעות שינה

מחקר שנערך על חתולים מצא שהם הצליחו ללמוד לפתור סוג מסוים של בעיה בזמן שהם ישנים. חוקרים גילו שחתולים שעברו הכשרה לפתור בעיה זו הראו גלי מוח ספציפיים במהלך שנת REMובכך מציע שתהליך הלמידה נמשך בתקופה זו.

מה ללמוד מהמידע הזה?

חיוני להיות קשובים לרווחת החתול ולהבטיח לו להציע לו התנהגות מותאמת לצרכיו. אם אתה מבחין ברעידות בזמן השינה, אתה לא בהכרח צריך להיבהל: זה יכול להיות פשוט קשור לשלבים השונים של השינה ולחלומות חיית המחמד שלך.

עם זאת, עליך להישאר ערני לגבי הסביבה שבה חי החתול שלך וסימני אזהרה אפשריים למחלה. אל תהסס להתייעץ עם איש מקצוע אם יש לך ספקות או חששות בנוגע לבריאותו של בן לוויה שלך!

Animal World » Blog » למה החתולה שלי רועדת כשהיא ישנה? הנה התשובה