להלן 5 הסיבות לכך שהכלב שלך עוקב אחריך לשירותים

Elise Ghanem

בטח שמתם לב: ברגע שאתם נכנסים לשירותים, בן לווינו הנאמן בעל ארבע הרגליים עוקב אחרינו ללא היסוס. בטח, זה יכול להיות כיף וחמוד לפעמים, אבל זו לא רק התנהגות שובבה. ישנן מספר סיבות, ביולוגיות ופסיכולוגיות, שמסבירות מדוע הכלב שלכם בוחר ללוות אתכם לשירותים.

אינסטינקט החפיסה והרצון לקרבה

בטבע, כלבים חיים בלהקות והם מוקפים כל הזמן בבני גילם. החיים הקבוצתיים הללו מקדמים את הישרדותם, כי הם מאפשרים להם לתמוך זה בזה בזמנים קשים. הכלב שלך בהחלט מחשיב אותך ואת משפחתך כ"להקה" החדשה שלו, ולכן אימץ את ההרגל להישאר קרוב לחבריו בכל הנסיבות. יתר על כך, הקשר ההדוק שהוא יוצר איתך יוצר אצלו צורך מתמיד בקירבה.

החיפוש אחר אבטחה

אותו אינסטינקט להקה שמניע את כלבכם לרצות תמיד להישאר קרוב אליכם קשור גם לצורך באבטחה. בטבע, הנוכחות הקרובה של חבריו ללהקה מגינה עליו מפני סכנות שונות. רפלקס זה מתבטא גם כאשר חיית המחמד שלך עוקבת אחריך לשירותים. בהערכת הקשר זה, הוא עשוי להעריך שקיימת סכנה פוטנציאלית בתוך הבית שלךומכאן נוכחותו כדי להגן עליך.

סקרנות ומשחק

לעתים קרובות אומרים ש"הסקרנות הרגה את החתול", אבל זה חל גם על כלבים! האחרון מייצג מרכיב מרכזי בחיי היומיום שלהם. על ידי חקר העולם הסובב אותם, הם מקבלים הבנה טובה יותר של סביבתם ומכירים את החפצים, המקומות ושאר החיות הסובבות אותם. אז זה לא פלא שהסקרנות הטבעית הזו מתחילה כשזה מגיע לעקוב אחריך בתוך חדר מאוד ספציפי.

משחק אינטראקטיבי או שטויות?

אם הכלב שלך מקשר את הנוכחות שלך בחדר האמבטיה לסיטואציה מהנה, הוא עלול להתפתות להפוך את האסלה למגרש משחקים. עם זאת, שים לב לכך התנהגות זו עלולה להיות מסוכנת עבורו, מכיוון שמוצרים ביתיים שונים עשויים להכיל חומרים רעילים. אם אחסנתם אותם רחוק מהישג ידו, שום דבר לא מונע ממנו לנצל עד תום את הרגע כדי לעשות שובבות (אז תצטרכו להיות ערניים).

חרדת פרידה

חלק מהכלבים סובלים מחרדה כשהם מופרדים מבעליהם, מה שעלול לגרום להם לעקוב אחריהם לכל מקום. אם אתה שם לב שהשלך לא מרפה ממך, כולל כשאתה הולך לשירותים, סביר מאוד להניח שהוא חווה חרדת פרידה. כדי לעזור לחיות המחמד שלך להתגבר על הקושי הזה, זה עשוי להיות מועיל להתייעץ עם מאלף כלבים מקצועי ליישם תכנית למידה והעצמה מתאימה.

הגבל ביטויי מתח אצל כלבים

כדי להפחית את הסימנים של חרדת פרידה, ישנן גישות שונות לנקוט:

  • אל תעודדו תלות רבה מדי (לדוגמה: אי מתן גישה למיטה).
  • בצע שגרה קבועה שיכולה לעזור לכלב להבין טוב יותר את סביבתו ולהרגיש בטוח.
  • עבדו על הניהול העצמי והשליטה שלהם, למשל אימון "שהייה" או "ישיבה".

חיזוק חיובי

בן לוויה שלך עשוי לרצות גם לעקוב אחריך לשירותים כדי למשוך את תשומת לבך או אפילו סיפוק. אם כבר נכנעת לדרישות שלהם בזמן שהיית בחדר הזה, הם יקשרו את המקום הזה עם תגמולים ובאופן טבעי יבקשו לחזור לשם איתך. למרות שהתנהגות זו עשויה להיראות תמימה, עדיף לסקור את השיטות שלו למנוע מהנוכחות שלך במרחב הזה להיקשר באופן שיטתי לתשומת הלב שאתה מספק.

ערער את ההתנהגות הזו: נדרשת אדישות

בחר בבורות בכך שלא שם לב להפצרותיו. במהלך הניסיונות הראשונים, הכלב שלך יתעקש, אבל הוא יבין מהר שהוא לא יקבל כלום וינטוש את ההתנהגות.

פתרון: העדיפו שגרה בתוך הבית

כדי ללמד את חיית המחמד שלך שאין צורך במעקב שגרתי בחדר האמבטיה, אתה יכול להגדיר שגרות בתוך משק הבית שלך. לדוגמה :

  • תן לו מקום ספציפי למנוחה כשאתה בשירותים (שמיכה או כרית יכולים לשמש אות).
  • בקשו ממנו לשבת או "להישאר" לפני הכניסה לחדר, ואז להזמין אותו להצטרף אליכם עם פקודה ספציפית.
  • תגמל אותו כאשר הוא ממלא אחר ההוראות הללו ועודדו אותו בהדרגה להיות עצמאי יותר.

ניתן להתאים את כל מרכיבי המפתח הללו כך שיתאימו לדרישות שלך ושל בן לוויה הכלב שלך. בסופו של דבר, המפתח הוא להבין מדוע הכלב שלך עוקב אחריך לשירותים ולנקוט את הצעדים המתאימים ביותר לאישיותו ולגידולו!

Animal World » Blog » להלן 5 הסיבות לכך שהכלב שלך עוקב אחריך לשירותים