חתולים יכולים לחזות את מותה של חיה אחרת בבית, אומר המומחה

Elise Ghanem

לא פעם שמענו את זה לחתולים יש חוש שישי, מה שמאפשר להם לזהות דברים שאיננו יכולים לראות או להרגיש. אחד ההיבטים המרתקים והשנויים במחלוקת של רעיון זה הוא היכולת כביכול של חתולים לחזות את המוות הממשמש ובא של חיה אחרת בבית.

מומחיות בהתנהגות חתולים: המפתח להבנת תופעה זו

לפי כמה מומחים התנהגות חתול, האחרון יוכל למעשה לזהות סימנים עדינים המצביעים על כך שחיה נמצאת בסוף חייה. כדי להבין טוב יותר את התופעה, חשוב לדעת את הסיבות שיכולות להסביר את היכולת יוצאת הדופן הזו.

חתולים, בעלי חיים בעלי חושים מפותחים מאוד

לחתולים יש חושים חדים ביותר, עדיפים בהרבה על אלה של בני אדם. חוש הריח שלהם, למשל, חזק פי ארבעה עשר משלנו, מה שמאפשר להם לזהות במדויק ריחות שלא נוכל לזהות. סגל זה יכול למלא תפקיד מפתח בתפיסה של סימני אזהרה של סוף החיים של חיה אחרת.

תפיסה מוגברת של שינויים סביבתיים

בנוסף לחוש הריח המפותח שלהם, אנו גם יודעים שחתולים מסוגלים לתפוס שינויים עדינים בסביבתם. מומחים מאמינים שזה יכול להסביר את יכולתם של חתולים לצפות את מותו של חיה אחרת: על ידי זיהוי שינויים עדינים בבית, הם יוכלו להבין שאירוע כזה עומד להתרחש.

סימני אזהרה שחתולים יכולים לזהות בבעל חיים גוסס

בידיעה שלחתולים יש חושים מפותחים ביותר, מעניין לנסות להבין אילו סימנים שהם יכולים לזהות כדי לברר אם חיה אחרת גוססת. הנה כמה מהדברים שחתולים עשויים לשקול:

הריחות שפולטת החיה הגוססת

בשעות שלפני המוות, חלק מהחיות פולטות תרכובות כימיות נדיפות שהחתול יכול להריח הודות לחוש הריח החזק מאוד שלו. אלה ריחות אופייניים ישמש כאות המאפשר לחתול להבין שהסוף קרוב עבור חברו לחתול.

התנהגות החיה החולה

בעל חיים בשלב הסופי של החיים משנה בדרך כלל את הגישה וההתנהגות שלו: הוא נחלש, ישן יותר, אוכל פחות וכו'. חתולים בהיותם שומרי מצוות מאוד, השינויים היומיומיים הללו אינם נעלמים מעיניהם. לפיכך הם מסוגלים להסיק שמתחולל מעבר חשוב עבור החיה הסובלת.

גילויי החתול כאשר הוא מתמודד עם בעל חיים בסוף ימיו

כעת, לאחר שדנו בסימנים שזיהה החתול, נשאלת השאלה: כיצד הוא מתבטא כאשר הוא צופה את מותו של חיה אחרת? הנה כמה התנהגויות שנצפו אצל חברינו החתוליים:

החתול נשאר ליד החיה הגוססת

זה קורה לעתים קרובות החתול עומד בקרבת מקום של בעל החיים בסוף חייה, כאילו הוא מודע למתרחש ורוצה להיות נוכח ברגעים האחרונים הללו. גישה זו יכולה אפילו להגיע עד לשינה ליד או אפילו על גבי החיה החולה, ובכך להציע לה חום ונוחות.

גישה מגוננת

חלק מהחתולים יכולים גם לאמץ התנהגות מגוננת כלפי חברם החתול בסוף חייהם. הם עוקבים בקפידה אחר כל מה שקורה סביבם ויכולים להיות חשדניים יותר, אפילו תוקפניים, אם מישהו או משהו משבשים את הרגע האחרון הזה.

מיאו מיוחד

זה גם נפוץ שחתולים מביעים את הדאגה או העצב שלהם באמצעותם מיאו יוצא דופן. קולות אלו מדגימים את הרגש שחשה בעל החיים לנוכח המצב בו נתקל.

מדע מול האינטואיציה החתולית המדהימה הזו

בעוד שסיפורים ועדויות רבים תומכים ביכולת המרתקת הזו של חתולים לזהות מותם הקרוב של בעלי חיים אחרים, העדויות המדעיות עדיין נותרות דלות. עם זאת, התבוננות זהירה ומתמדת בהתנהגות חברינו החתוליים תורמת בכל יום להרחבת הידע שלנו בנושא המסוים הזה.

בסופו של דבר, ברור שלחתולים יש יכולות יוצאות דופן המאפשרות להם לתפוס אירועים מסוימים הרבה לפנינו. שֶׁלָהֶם חושים חדים והאינטליגנציה המדהימה שלהם הם ללא ספק חלק מהסיבות לכך שהיצורים הקטנים האלה מרתקים אותנו כל כך.

Animal World » Blog » חתולים יכולים לחזות את מותה של חיה אחרת בבית, אומר המומחה