זו הסיבה שהכלב שלך מתהפך לפני השינה

Elise Ghanem

רבים מכם תוהים לגבי ההרגל המוזר הזה שיש לבן לוויה בעל ארבע הרגליים. תסתובב רגע לפני שמתמקמים לישון. האם זה טקס אינסטינקטיבי? התנהגות הקשורה להגנה על שטחה? שאלה פשוטה של ​​נוחות? גלה את ההסברים מאחורי התופעה המדהימה הזו.

הקשר עם אבותיהם הכלבים

כלבים הם צאצאים ישירים של זאבים, ומאפיינים והתנהגויות רבים עוברים בתורשה מאבותיהם. לפיכך, רוב המומחים מאמינים כי מקור המאניה הזו עבור תסתובב חוזר לזמן שבו הדאגה העיקרית שלהם הייתה הישרדות בטבע.

צור מקום בטוח ונוח לשינה

בטבע, זאבים וחברים אחרים במשפחת הכלביים היו צריכים לדעת שהם בטוחים לישון. על ידי הליכה במעגל סביב אזור המנוחה שלהם, הם יכלו לזהות ולגרש איומים פוטנציאליים – כמו חרקים או נחשים – כמו גם לתחום היקף ברור לבעלי חיים אחרים בקבוצה. יתר על כן, עובדה זו גם אפשרהליישר את הקרקעריסוק דשא, ענפים ושאר אלמנטים שעלולים להפריע להם לישון.

הגנה על השטח

הסתובבות במעגלים לפני השינה עוזרת גם לכלב שלך לסמן את הטריטוריה שלו. ואכן, הבלוטות הממוקמות ליד כפותיו משחררות פרומונים כשהן מופעלות על ידי חיכוך נגד הקרקע, ובכך מזהירות כלבים אחרים שהאזור הזה שמור.

הסברים חלופיים ותיאוריות חדשות

בעוד שרוב המומחים מסכימים על הקשר בין הרגלי השינה של הכלב שלך לאלה של אבותיו הפראיים, השערות אחרות מושכות גם את תשומת לב החוקרים.

חוש הרוח והריחות

כמה מומחים מציעים שסיבוב במעגל יאפשר לכלבים לעשות זאת להתמקם במיקום הטוב ביותר בהתאם לכיוון הרוח, על מנת ללכוד בצורה הטובה ביותר את הריחות שמסביב. לפיכך, הוא יוכל לזהות טוב יותר סכנות אפשריות כמו נוכחות של פולש או טרף.

טקסי נוחות ואישיות של כל חיה

בואו לא נשכח שלחברים הכלבים שלנו יש, בדיוק כמונו, את האישיות שלהם ואת המוזרויות הקטנות שלהם. עבור חלקם, שגרה זו עשויה להיות קשורה אפוא להתנהגות פשוטה שמטרתה לנחם את עצמם.

  • אומרים שגזעי כלבים מסוימים מיומנים במיוחד בסוג זה של התנהגות, בעיקר טריירים שגודלו לחפירת מחילות וחיסול מזיקים.
  • כלבים שחיו ברחובות או אומצו עלולים לרוץ במעגלים גם בגלל חרדה ומתח הקשורים לסביבתם שלא הייתה בטוחה בעבר.
  • זו יכולה להיות גם דרך עבור הכלב למשוך את תשומת הלב שלך, במיוחד אם הוא פתאום מסתובב כשאתה עסוק במשהו אחר. לעתים קרובות מזלזלים ברצון של בעל החיים להכרה.

מתי כדאי להתייעץ עם וטרינר?

למרות שההרגל הזה נראה לא מזיק, חשוב לשמור על ערנות לגבי שינויים בהתנהגות חיית המחמד שלך. למעשה, מספר סימנים עשויים להעיד שהגיע הזמן לקבוע תור עם איש מקצוע.

כאב או חרדה

כלב שמסתובב בכפייתיות במעגלים מבלי להיות מסוגל לשכב – במיוחד אם הוא עושה זאת אינספור פעמים – עלול לסבול כאבי פרקים, חרדה או בעיות נוירולוגיות. התייעץ עם וטרינר במהירות כדי לשלול השערות אלו.

הליכות ארוכות מדי

אם אתה מבחין בהתנהגות זו מתרחשת לאחר טיולים ארוכים או פעילות גופנית מאומצת, זה עשוי להיות סימן לכך שהכלב שלך זקוק ליותר מנוחה, או שהשרירים שלו תפוסים.

התנהגויות חוזרות ונשנות

אם הכלב שלך מאמץ פתאום את הטקס הזה כשהוא לא עשה את זה קודם, או אם הוא מתחיל לעשות את זה בצורה מוגזמת, זה יכול להצביע על שינוי בסביבתו או בבריאותו. חשוב גם לציין באיזו תדירות הוא מתרפק על המאניה הזו.

להסתובבות במעגלים לפני השינה יכולים להיות הסברים רבים הקשורים להתנהגות האבות של בעל החיים אך גם לאישיותו ולהרגליו. כבעל כלב, חיוני להקשיב לבן זוגך ולדאוג לו על מנת להבטיח חיים מספקים ומאושרים.

Animal World » Blog » זו הסיבה שהכלב שלך מתהפך לפני השינה