זו הסיבה שהכלב שלך מעדיף את הנעליים שלך על הצעצועים שלו

Elise Ghanem

האם אתה מופתע לראות את המקסימה שלך כֶּלֶב לתקוף את הנעליים היקרות שלך כשיש לו הר של צעצועים לרשותו? אם זה נשמע מבלבל, אתה רחוק מלהיות לבד. מצב נפוץ ומתסכל זה לבעלי כלבים מותיר לרוב תעלומה במוחם של בעלים אהובים.

מאמר זה בוחן כמה סיבות מדוע הכלב שלך מתעניין כל כך בנעליים שלך וכיצד תוכל לפתור את הבעיה המעצבנת הזו.

ריחות על נעליים מושכים את תשומת הלב של הכלבים

מנקודת מבט אנושית, אנו מוצאים זאת בדרך כלל רֵיחַ נעליים זה הכל מלבד אטרקטיבי. עם זאת, למלווינו הכלבים אין את אותה דעה. לכלבים יש חוש ריח מפותח להפליא, הרבה יותר חזק מזה של בני אדם. הם מסוגלים לזהות ניואנסים ורכיבים שונים של כל בושם.

תפיסת אלפי ריחות על נעל בודדת יכולה להיות מרתקת עבור חברינו הכלבים. מכיוון שכפות הרגליים מייצרות הרבה זיעה ומכילות הרבה חיידקים, כלבים יזהו בקלות ועקבו אחרי הריחות המרתקים האלה על הנעליים שלך.

דרך ללמוד על הסביבה שלך

התנהגות של כלבים מראה לנו שכלבים לומדים הרבה על הסביבה שלהם ועל יצורים חיים אחרים על ידי הרחה. נעליים הן חפצים המשקפים מספר אלמנטים של הסביבה החיצונית, כולל ריחות של אנשים אחרים, בעלי חיים ואפילו ניחוחות מהאדמה.

לכן, זה טבעי לכלב להיות סקרן ולחקור את פיסות העולם המסריחות שזמינות לו בצורת הנעליים שלך.

כלבים נמשכים לטעם יוצא הדופן של נעליים

מלבד הריח המפתה, לחלק מהנעליים יש טעם מלוח שמסקרן את חברינו הפרוותיים. זיעה מנעליים יכולה ליצור טעם בלתי צפוי שאולי הכלב שלך ירצה לחקור כדי לגלות את המרקם החדש הזה בפה.

עם זאת, זה לא אומר שאתה צריך לתת לכלב שלך ללעוס וללקק את הנעליים שלך; למעשה, זה יכול לגרום לבעיות בריאותיות אצל הכלב תוך פגיעה ברכוש האישי שלך.

לספק את צרכי הלעיסה שלך

חשוב גם לציין שהכל כלבים יש צרכים מולדים של לעיסה. התנהגות זו חיונית לשמירה על ניקיון השיניים ולהבטחת בריאות החניכיים. הטקסטורות המשתנות – עור, גומי, בד – של נעליים יכולות להפוך אותן למושכות יותר כדי לענות על הצורך הזה בהשוואה לצעצועים מפלסטיק קשיח או עצמות סינתטיות שעשויות להיות פחות מושכות אותם.

איך להרתיע את הכלב שלך מללעוס את הנעליים שלך

כעת, לאחר שהבנו מדוע כלבים אוהבים כל כך נעליים, הנה כמה טיפים לפתרון הבעיה:

  1. חיזוק האימונים בבית : למד את הכלב שלך לא לגעת במשהו מסוים נעליים. השתמש בפקודות פשוטות כמו "עזוב" או "לא" כשהוא מתקרב לנעל שהוא לא אמור ללעוס.
  2. הצג חלופות מעוררות : הציעו לכלבכם מגוון צעצועים והסחות דעת שיעזרו לו להתמקד במשהו אחר מלבד הנעליים שלכם. לדוגמה, צעצועים אינטראקטיביים, כדורי חלוקה או עצמות לעיסה עמידות יכולים לעזור להסיח את תשומת הלב שלהם.
  3. הרחיקו את הנעליים שלכם : אחסן את כל הנעליים במקום שבו הכלב שלך לא יכול להגיע אליהם. זה יבטל לו אוטומטית את הפיתוי ללגום.
  4. תגמל התנהגות טובה : כאשר הכלב שלך נמנע מהנעליים שלך, הקפד לשבח ולתגמל אותו בפינוקים, ליטופים או מפגש משחק.זה מחזק את הרעיון שלא לגעת בנעליים שלך היא התנהגות רצויה.

כלבים נמשכים באופן טבעי נעליים בגלל הריחות והטעמים הקשורים אליהם, כמו גם כדי לספק את צורכי הלעיסה שלהם. כדי לפתור בעיה זו, חיוני להציע אלטרנטיבות מעניינות ומגרות, תוך אימוץ אסטרטגיות לבניית התנהגות הכלב בבית.

Animal World » Blog » זו הסיבה שהכלב שלך מעדיף את הנעליים שלך על הצעצועים שלו