האם הכלב שלך באמת אוכל דשא כדי לנקות? הנה הסיבות האמיתיות

Elise Ghanem

אחת ההתנהגויות המוזרות והמסקרנות ביותר שתוכלו לראות אצל חברכם הכלב היא הנטייה שלהם לאכול דשא. במשך זמן רב, האמינו שכלבים צורכים גראס כדי לטהר את עצמם. למרות שתיאוריה זו שרדה במשך דורות, כיום ישנן השערות נוספות המסבירות מדוע חברינו בעלי ארבע הרגליים אוכלים דשא. במאמר זה נבחן את ההסברים השונים הללו בפירוט.

למה הכלב שלך אוכל דשא?

לפני שנבחן את התיאוריות השונות, ראוי לציין שזה נורמלי לחלוטין שכלב אוכל עשב מעת לעת. עם זאת, אם זה הופך להרגל מתמשך או שאתה מבחין בתסמינים אחרים כגון שלשול, הקאות או ירידה במשקל, חיוני להתייעץ עם הווטרינר שלך ללא דיחוי.

תיאוריה 1: דשא כמקור לסיבים

התיאוריה הראשונה מציעה שכלבים אוכלים דשא כי זה א מקור טבעי לסיבים. ואכן, תזונה עשירה בסיבים יכולה לסייע בוויסות מערכת העיכול, להקל על העיכול ולמנוע עצירות. כמה מחקרים הראו גם שהוספת סיבים לתזונה של הכלב יכולה להפחית את השעמום והתנהגויות הקשורות לרעב מכיוון שסיבים מספקים תחושת מלאות.

תיאוריה 2: תיאבון אינסטינקטיבי לצמחים

לדברי כמה חוקרים, העובדה שכלבים אוכלים דשא עשויה להיות קשורה גם לזה מקורות אבות. ידוע כי אבותיו הפראיים של הכלב, כגון הזאב או זאב הערבות, אוכלים מדי פעם צמחים, במיוחד כאשר הם התקשו למצוא טרף. זה מצביע על כך שיש תיאבון טבעי ואינסטינקטיבי לצמחים בכלבים, מה שיסביר מדוע כלבי הבית שלנו צורכים לפעמים דשא.

אכילת גראס לטיהור: אמונה נכונה או שקרית?

ההשפעות האמיתיות של גראס על העיכול

לאורך השנים, האמונה שכלבים אוכלים דשא כדי לטהר את עצמם תמיד נשארה דומיננטית. הרעיון הזה הוא חשב שמקורו בגלל שכלבים לפעמים מקיאים לאחר בליעת דשא. בנוסף, צמחי מרפא מסוימים נחשבים לבעלי תכונות תולעיםמה שגורם לאנשים להאמין שכלבים השתמשו בעשב כדי "לנקות" את עצמם מבפנים.

עם זאת, כמה מחקרים הראו זאת אכילת דשא לא תמיד גורמת להקאות אצל כלבים. למעשה, פחות מ-25% מהם מקיאים לאחר אכילת דשא והשפעה זו משתנה מכלב לכלב. לכן, לא סביר שלצריכת דשא יש למעשה פונקציה מטהרת עבור חברינו הכלבים.

סקירה של תיאוריות התנהגות אחרות

  • חוסר בחומרים מזינים: יש הסבורים שכלבים אוכלים דשא בגלל מחסור בחומרים מזינים מסוימים בתזונה שלהם, כמו ויטמינים או מינרלים. באופן אידיאלי, מזון לכלבים צריך לכסות את כל הצרכים התזונתיים שלהם, אבל אם כלב אוכל בעיקר שאריות שולחן או מותג באיכות נמוכה, הוא עשוי לנסות לפצות על החסרים הללו על ידי בליעת דשא.
  • צורך בהסחת דעת: במקרים מסוימים, כלב משועמם או לחוץ עלול לפתח התנהגויות כפייתיות כמו אכילת דשא. כדי לתקן מצב זה, נסה לתת לחיית המחמד שלך יותר זמן ותשומת לב, כגון תזמון טיולים קבועים, משחקים ופעילות גופנית.
  • שעשוע פשוט: יתכן גם שהכלב שלך אוכל דשא פשוט כי הוא אוהב את המרקם והטעם. כל עוד זה לא הופך לבעיה לבריאותו, לרוב אין סיבה לדאוג מהתנהגות זו.

אין זה סביר שהכלב שלך יאכל דשא בעיקר כדי לטהר. עם זאת, מכיוון שכל חיה היא ייחודית והסיבות להתנהגויות אלו משתנות מפרט לפרט, תמיד חיוני לפקח על הכלב שלך בקפידה ולהתייעץ עם איש מקצוע אם מתעוררות בעיות כלשהן. זכור גם שצמחי מרפא מסוימים עשויים להיות רעילים או מטופלים בחומרי הדברה, שעלולים להוות סיכון בריאותי לחיית המחמד שלך – היו ערניים וודאו שאתם מספקים לבן לוויה שלכם תזונה מאוזנת כדי למנוע בעיות בריאות.

Animal World » Blog » האם הכלב שלך באמת אוכל דשא כדי לנקות? הנה הסיבות האמיתיות