גלה את הצבעים שחתולים באמת לא יכולים לסבול

ה חתולים הם בעלי חיים בעלי ראיית לילה מרשימה, המאפשרים את פעילותם בתקופות של אור חלש. אם הפרט הזה הופך אותם לציידים ותיקים, ברור שהתפיסה שלנו לגבי צבעים וזה של חתולים שונה מאוד. ההבדל הזה שמרגישים חתולים מוסבר במיוחד על ידי התפלגות קולטני הפוטו בעיניהם, אך גם על ידי האבולוציה והצרכים הספציפיים של מין זה. במאמר זה, אנו שופכים מעט אור על הצבעים שגורמים לבעיות לחתולים וכאלה שהם באמת לא יכולים לעמוד בהם.

תפיסת צבע אצל חתולים

כדי להבין את הנושא במלואו, חיוני להבין איך חתולים רואים ומהי לוח הצבעים שלהם. שלא כמונו בני האדם, יש להם ראייה דיכרומטית, כלומר הם מבחינים רק בשני סוגי צבעים: גוונים כחולים-ירוקים וגוונים צהובים-אדומים. בנוסף, חדות הראייה שלהם פחות מפותחת משלנו, בשל המספר הנמוך יותר של תאי עצב הקשורים לגנגליה (הנקראים קונוסים) ברשתית. זה מסביר מדוע לחתולים יש פחות רגישות לווריאציות צבע ולפרטים מסוימים בעולם שסביבם.

צבעים בהירים וצעקניים: בניגוד לאסתטיקה החתולית

הצבעים הבהירים ביותר, כגון אדום בהירל'הבזק כתום או אפילו את ורוד ניאון, בדרך כלל יש קונוטציה שלילית עבור חברינו הארבע רגליים. למרות שחתולים מסוגלים לתפוס את הגוונים הבהירים הללו, הבהירות שלהם יכולה להיות מעצבנת ומטרידה, לפעול כגירוי מוגזם שמשבש את שלוותם.

אדום בוהק: לא אהוב על חתולים

הצבע אדום הוא אחד הפחות פופולריים על ידי חתולים, כי הם מתקשים להבחין בו! ואכן, צבע זה נתפס בעיני החתולים הקטנים שלנו כגוון עמום ותפל, ללא חיוניות או אנרגיה. אם יש לך חפץ אדום דומיננטי בבית, ייתכן שהחתול שלך לא יאהב אותו ואולי יעדיף להימנע מהחלל הזה.

הגוון התכלת: קצה כרומטי כפול

אמנם זה נכון שחתולים יכולים להבחין בגוונים מסוימים של הספקטרום הכחול-ירוק, גוונים בהירים מסוימים כמו אקווה איפה ה טורקיז יכול להפריע לתפיסה שלהם. צבעים אלו, הקרובים ללבן, קשה להבדיל מאור אפור וטבעי לעיני חתולים, מה שעלול לגרום לבלבול ואי נוחות חזותית כאשר הם מתמודדים איתם.

צבעים כהים: מחסום תפיסתי לחתולים

בעוד שצבעים בהירים יכולים להיות מטרד עבור חיות המחמד שלנו, גוונים כהים יותר מייצגים גם מכשולים אמיתיים לתפיסת העולם הסובב אותם. חתולים מתקשים במיוחד להבחין בגוונים כהים מסוימים, כגון שָׁחוֹר איפה ה חום כההמה שעלול להקשות עליהם למצוא את דרכם ולהתמצא במרחבים הנוגעים בדבר.

שחור: אויב טבעי של חתולים?

למרות שחתולים ידועים בראייתם האופטימלית בתנאי תאורה נמוכים, הצבע השחור נשאר עצבני המחמד שלהם. למעשה, הוא סופג את כל האור, מה שמקשה על חתולים לתפוס חפצים או משטחים הקשורים לצבע זה. זה נכון במיוחד בתנאים שבהם התאורה כבר ירודה או לא קיימת. ה שָׁחוֹר לכן הוא גוון שנסבל בצורה גרועה במיוחד על ידי חתולים, שיטטו להימנע מאזורים שבהם צבע זה נמצא בכל מקום.

איך להתאים את סביבת החתול לפי תפיסת הצבעים שלו?

על מנת למקסם את הנוחות החזותית והרווחה של החתול שלכם, חשוב לקחת בחשבון את העדפות הצבע שלו בעת עיצוב חלל המגורים שלכם. לבחור גוונים רכים ומרגיעים, כגון כחול פסטל, ירוק ים או אפילו בז ', אשר יוערכו ביותר על ידי בן לוויה הפרוותי שלך. הימנע ככל האפשר מצבעים עזים וצעקניים שעלולים לשבש את שיווי המשקל שלו, כמו גם גוונים כהים שמופיעים מדי שעלולים להגביל את יכולתו לתפוס נכון את סביבתו.

על ידי שמירה על מידע זה ולקחת בחשבון את הזיקה לצבע של החתול שלך, תקדם הרמוניה טובה יותר בינו לבין סביבתו. זכרו גם שכל אדם הוא ייחודי ותמיד חשוב להתבונן בתגובות של חיית המחמד שלכם לגירויים חזותיים שונים כדי לענות טוב יותר על הצרכים הספציפיים שלהם.

Animal World » Blog » גלה את הצבעים שחתולים באמת לא יכולים לסבול